دانخوري مورد استفاده براي مرغ بايد داراي يکسري فاکتور هايي باشد تا تاثير منفي بر پرورش پرنده نگذارد. با اينکه دانخوري ها از جمله ابزارهاي بسيار ساده در بين تجهيزات پرورشي طيور محسوب مي شوند ، اما توجه به کيفيت آنها مي تواند در پرورش صحيح پرنده نقش پررنگي ايفا کند .


قيمت دانخوري مرغ و آبخوري مرغ بستگي به کيفيت توليد آن و همينطور تکنولوژي هاي مورد استفاده در ان دارد. پيش از خريد و قيمت گرفتن بهتر است شرايط را براي انتخاب يک ابخوري و دانخوري مناسب بررسي کنيد و سپس اقدام به خريد نماييد.
يکسري فاکتور در انتخاب اين ابزارها و آبخوري هاي طيور وجود دارد که بايد در زمان خريد به انها توجه لازم را داشته باشيد .


بدنه بايد از جنسي باشد که امکان زنگ زدگي نداشته باشد. در قديم بخصوص از دانخوري هاي في استفاده ميشد که پس از گذشت مدتي کوتاه چون به صورت مستقيم با اب و نور و هوا ارتباط داشت زنگ ميزد. اين زنگ زدگي ها مي توانست بيماري هاي مختلفي را براي طيور بوجود اورده و مشکلات فراواني را ايجاد کند. در نتيجه حتما از بدنه اي استفاده شود که زنگ نزند. معمولترين جنسها استيل ، الومينيوم و پلي اتيلن مي باشد . پلي اتيلن ها که شبيه پلاستيک مي باشند از پليمري بسيار مقاوم ساخته شده اند که طول عمر بالايي دارند . اين ابخوري ها در مرغداري ها و مراکز پرورش نيز استفاده ميشود.


غالبا قسمتي از اين ابخوري ها قرمز مي باشد چرا که طيور به رنگ قرمز حساس بوده و به سادگي مي توانند متوجه آبخوري شوند.


بسياري از افراد با تجربه توصيه مي کنند که هميشه از آبخوري هاي اتوماتيک استفاده کنيد. دليل اين امر چند مورد مشخص مي باشد . اول اينکه در اين دستگاه ها آب تازه هميشه در دسترس مي باشد، اگر حتي براي چند ساعت هم اب از دسترس پرنده دور باشد مي تواند مشکلات بسياري را در پرورش صحيح بوجود اورد.  


در ثاني اب بايد تميز و تازه باشد. تازه بودن آب از اهميت بسيار بالايي برخوردار مي باشد .


مورد بعدي توجه به کاهش رفت و امد به محل نگهدراي طيور مي باشد . اين مورد بخصوص در مورد سالن هاي نگهداري طيور بسيار مهم مي باشد . در اين سالن ها با توجه به تعداد بالاي طيور بايد رفت و امد به سال بسيار کم باشد چرا که امکان انتقال بيماري ها و الودگي هاي موجود در بيورن به داخل سالن بسيار بالا مي باشد . در نتيجه بهتر است از ابخوري هاي اتوماتيک استفاده شود تا نياز به مراجعه براي شارژ ابخوري ها نباشد.


به همين دلايل پيشنهاد ميشود از ابخوري هاي اتوماتيک استفاده شود .


بسياري از ابخوري ها قابليت قرار گرفتن در ارتفاع را نيز دارند. اين عمل سبب ميشود که ابخوري از زمين فاصله گرفته و امکان وارد شدن آسان الودگي به داخل ان وجود نداشته باشد. براي داشتن اين قابليت ابخوري يا بايد داراي دسته باشد که در موارد ابخوري دستي به آن ها آبخوري دسته دار مي گويند و يا بايد از انواع آبخوري اتوماتيک باشد که اين مدل ها خود توانايي آويزان شدن در شرايط مختلف را دارا مي باشند.


بهترين نمونه هاي ابخوري اتوماتيک :


بهترين انتخاب در ابخوري اتوماتيک ابخوري نيپل مي باشد. اين ابخوري به گونه اي طراحي شده است که با نوک زدن پرنده به آن ، آب در اختيار پرنده قرار مي گيرد. اين نوع آبخوري در قفس هاي نگهداري طيور ، سالن هاي پرورش طيور صنعتي و . به کرار استفاده ميشود . استفاده ازا ين نوع در کاهش هزينه هاي جاري و حفظ بهداشت هر چه بيشتر محيط بسيار تاثير گذار مي باشند .


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


دانلود جدیدترین آهنگ ها از خوانندگان ایرانی Gina ssenews کتاب بابای پولدار بابای بی پول بهترین مزه ها ★★★ باژبود ★★★ دبیرستان دوره اول علامه حلی5 تهران طراحی سایت، سئو، طراحی فروشگاه اینترنتی