پرکن مرغ به منظور پرکني از لاشه ي اين پرنده به منظور ارائه به بازار يا مصرف عادي مي باشد. پرکن ها داراي روشي مخصوص به منظور کندن پر لاشه هستند که به اساني و در عرض جند دقيقه امکان پرکني را مهيا مي کند.
در اين روش لاشه ي مرغ داخل اب گرم قرار داده ميشود تا کمي پوسته شل شده و براي پرکني اماده شود. سپس لاشه داخل پرکن قرار داده ميشود . پرکن داراي انگشتي هايي مي باشد که به فاصله اي مشخص در نزديکي همديگر قرار داده شده اند. اين فاصله ها براي هر پرنده متفاوت مي باشد که با توجه به استاندارد جسه ي پرنده ها قابل انتخاب مي باشد . 


همچنين انگشتي ها نيز براي هر پرنده متفاوت مي باشند ، براي مثال انگشتي مورد استفاده براي بلدرچين کوچکتر از نمونه مرغي مي باشد . دليل اين مورد هم وزن متفاوت و جسه ي متفاوت دو پرنده است که سبب تغيير در اندازه هاي مورد نياز انگشتي مي شود.


پس از قرار گرفتن لاشه داخل دستگاه ، موتور شروع به کار ميکند. در نتيجه سيني انتهايي شروع به گردش کرده و لاشه به انگشتي ها برخورد مي کند . در اين حين بهتر است کاربر اقدام به پاشيدن اب بر روي لاشه کند تا شرايط مناسبتري براي لاشه ايجاد شده و اين رطوبت در کنده شدن بهتر و بدون مشکل پر ها موثر باشند.


موتور نيز در اين بين نقش اساسي بازي مي کند. نوع و قدرت موتور بستگي به جسه ي پرنده دارد . براي مثال موتورهاي مورد استفاده در پرکن مرغ بزرگتر و قوي تر از نمونه هاي مورد استفاده در پرکن بلدرچين مي باشند.


مدت زمان لازم براي پرکني بستگي به نوع پرنده و همينطور تعداد ان دارد. در برخي از پرکن ها امکان پرکني از چندپرنده به صورت همزمان محيا مي شود و همين امر مي تواند زمان لازم براي پرکني را افزايش دهد.


استفاده از پرکن ها در تمامي مراکزي که به صورت محدود اقدام به ارائه ي محصولات به بازار مي کنند مورد نياز مي باشد . در سالن هاي کشتارگاه صنعتي از دستگاه هاي مخصوصي جهت پرکني استفاده ميشود و از اين رو اين دستگاه هاي کوچک در ان مکان ها کاربردي ندارد. اين دستگاه ها بيشتر در مراکز کوچک کاربر داشته که به سرعت لاشه ي بدون پر را در اختيار کاربر قرار ميدهد .


از ديگر مواردي که هنگام خريد پرکن بايد به ان توجه کنيد جنس بدنه ي پرکن مي باشد. پرکن ها بخصوص مخزن که لاشه در داخل ان قرار ميگيرد ارتباط مستقيمي با اب و رطوبت دارد و از اين رو بايد از جنسي باشد که به خوبي در مقابل زنگ زدگي در امان باشد . بدنه ي خارجي بسته به نوعي استافده ميتواند از پلاستيک هاي فشرده و يا ف نيز طراحي شود . اگر طراحي با استفاده از ف مي باشد به منظور جلوگيري از زنگ زدگي ان بهتر است از رنگ هاي پودري مخصوصي استفاده کرد که در دمايي بالا به دستگاه تزريق مي شود و در نتيجه طول عمر دستگاه را به ميزان قابل قبولي افزايش مي دهد.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


انتهای‌ ِاندوهناک‌ ِدهلیز‌ ِبی‌منفذ کافی نت دیاکو ►► بهرام رادان ◄◄ http://.press.ir موزیک کوردی ،دانلود اهنگ کردی جدید سپیده دم فانتاکروم /مخمل پاش/هیدروگرافیک . مرکز مشاوره ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰