خوشبختانه تخم مرغ با استفاده از هر دستگاهي قابل جوجه کشي است و حتي استفاده از دستگاه هاي جوجه کشي دست ساز نيز براي آن مناسب است اما بايد به اين نکته توجه کنيد که دستگاه مورد استفاده جهت جوجه کشي از تخم مرغ بايد داراي استاندارد هاي لازم باشد تا بالاترين راندمان را به همراه داشته باشد. 
دقت کنيد که براي موفقيت در جوجه کشي و به دست آوردن جوجه هاي يک روزه حتما بايد از تخم هاي نطفه دار مرغ استفاده کنيد، يعني زماني که خروس با مرغ جفت گيري کرده باشد در آن صورت مي توان از نطفه دار بودن تخم ها مطمئن شد و از آن براي جوجه کشي استفاده کرد.


اما دستگاهي که براي جوجه کشي از تخم مرغ مناسب باشد بايد داراي ويژگي هاي زير باشد :
1- داراي برد جوجه کشي باشد


وجود برد در دستگاه به هوشمند شدن تمام فرايند هاي آن کمک خواهد کرد و دما و رطوبت و چرخش و تهويه را به خوبي و در زمان هاي مقرر انجام خواهد داد. دستگاه بدون برد مانند يک وسيله بدون مغز است که نمي داند چکار کند. وجود برد ميزان دخالت انسان در جوجه کشي را کاهش خواهد داد، بنابراين ميزان خطاهاي جوجه کشي نيز کاهش خواهد يافت. 
2- سنسور دقيق داشته باشد


سنسوري که در دستگاه جوجه کشي مرغ استفاده مي شود بايد توانايي سنجش دقيق و لحظه اي دما و رطوبت داخل دستگاه را داشته باشد تا برد نيز در زمان معيني ، دما و رطوبت را به اندازه مطلوب کاهش يا افزايش دهد و به اين ترتيب به افزايش راندمان جوجه کشي کمک کند. 
3- داراي سيستم هاي تامين حرارت و رطوبت با کيفيتي باشد


طبيعتا بدون وجود حرارت و رطوبت امکان جوجه کشي وجود ندارد. بنابراين سيستم هاي تامين حرارت و رطوبت بايد از کيفيت و کارايي بسيار خوبي بهره مند باشد تا در طي دوره جوجه کشي و زماني که تخم ها در دستگاه هستند دچار عيب نشود و تخم ها را به فنا ندهد. 
4- داراي سيستم چرخش قوي و با دوام باشد


سيستم چرخش تخم ها داراي شانه هاي جوجه کشي ، چارچوب کلي و موتور گرداننده تخم است که قيمت موتور جوجه کشي بسته به ظرفيت و کيفيت آن متفاوت خواهد بود. بنابراين بهتر است از موتور و چارچوبي استفاده شود که قدرت و دوام کافي داشته باشد و توانايي لازم براي چرخاندن تعداد زيادي از تخم ها را داشته باشد. 
مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


Trent تخفیف Gerald الف بلاگ Jamel تحلیلگر، پژوهشگر و مشاور مالی شاهد تبریزی - شعر و فلسفه تعمیرات لباسشویی خدمات سرویس آموزش فتوشاپ