يکي از عمده پرسش هايي که بسياري از کاربران همواره دارند ، قضيه ي ضدعفوني کردن دستگاه هاي جوجه کشي مي باشد. دستگاه هاي جوجه کشي به دليل اينکه جوجه ها در داخل انها از تخم خارج ميشوند و از سويي ديگر رطوبت به صورت کامل در دوره ي جوجه کشي در داخل ان وجود دارد، امکان ورود الودگي بالايي را دارند.از اين رو بايد پس از پايان هر جوجه کشي ، کاربر نسبت به ضدعفوني کردن دستگاه جوجه کشي اقدامات لازم را انجام دهد تا مشکلي از بابت ورود الودگي ها در جوجه کشي مرحله ي بعد وجود نداشته باشد.


اين ضدعفوني کردن در قسمت هاي مختلفي بايد صورت بگيرد. براي مثال سبد هچ در تميز کردن از اهميت بالايي برخوردار خواهد بود و از اين رو بايد به صورت کامل شستشو شود .


استفاده از مواد ضدعفوني کننده نيز بايد با توجه به نوع دستگاه انتخاب شود. در برخي از دستگاه ها که بدنه ي آنها يا عايق آنها از يونوليت مي باشد تميزکردن اين قسمت نياز به توجه بالايي دارد. از سويي ديگر اين قسمت در صورتي که رطوبت جذب کرده باشد با در محيطي قرار داده شود که رطوبت جذب شده خشک شود. چرا که اين رطوبت امکان ورود الودگي ها را بسيار اسانتر از پيش مي کند.


در تميز کردن بدنه ي داخلي دستگاه توجه ويژه اي به بدنه داشته باشيد. بدنه ها در صورتي که شرايط مناسبي براي تميز کردن نداشته باشند امکان ايجاد الودگي بيشتر را نيز بوجود خواهند آورد .


- بدنه في : به جد ميتوان گفت که بدنه ي في بدترين نوع بدنه براي دستگاه هاي جوجه کشي مي باشد. اين بدنه در مقابل رطوبت بسيار بالا و دائمي داخل دستگاه دوام نمي اورد و در نتيجه مستعد پوسيدگي و زنگ زدگي مي شود. با اين حال در صورتي که کاربر با استفاده از فرمالدهيد و يا هر نوع تميزکننده ي مجاز ديگري اقدام به تميز کردن بدنه ي داخلي کند، شرايط به مراتب بدتر از پيش خواهد شد و مشکلات بيشتر براي کاربر ايجاد ميکند. پس در تميز کردن اين نوع از دستگاه ها بسيار دقيق عمل کنيد . از پارچه هاي مرطوب استفاده کرده و از قرار دادن دستگاه در مجاورت نور افتاب جدا خودداري کنيد .


- بدنه پي وي سي : در صورتي که دستگاه از بدنه ي پي وي سي استفاده کند، امکان تميز کردن بسيار اسانتري دارد. هم امکان استفاده از مواد شيميايي مخصوص براي تميز کردن وجود دارد و هم امکان استفاده از اب و دستمال نم . اين نوع بدنه بخصوص در دستگاه هاي جوجه کشي صنعتي بهترين انتخاب ممکنه مي باشد که از نظر بهداشتي نيز به راحتي قابل تميزکردن بوده و مشکلي از نظر زنگ زدگي نخواهد داشت.


دقت کنيد که وقتي اين دستگاه مشکلي از نظر زنگ زدگي نخواهد داشت که شاسي ان نيز از جنسي باشد که با زنگ زدگي مشکلي نداشته باشد. در برخي موارد توليد کننده بدنه را از پي وي سي ميزند ولي در شاسي از ف استفاده ميکند ، در نتيجه شاسي تحت تاثير هوا و رطوبت بالا دچار زنگ زدگي شده و مشکلات بسياري را ايجاد خواهد کرد.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


Melissa صبح شنبه کار و مهاجرت به آلمان خرید میناکاری اصفهان بلاگی برای فایل فولدر taximaxim1.ir مرجع تخصصی فروش انواع ترازو وباسکول بهترین ها Iranian Community in Alpha Enrique